Recenze Články
Comicsový katalog
Recenze
Články
 

Co se stane s Comics serverem

Jsou to již téměř dva roky, co mě napadlo dělat na internetu projekt věnovaný comicsu - umění, které jsem zbožňoval a kterým jsem, tehdy ještě spolu se svými spolužáky, žil od rána do večera. Toužebně jsme očekávali každou novou CREW, každý strip v časopisech, o kterém jsme věděli. A protože na internetu nebyl vůbec žádný magazín o comicsu, rozhodl jsem se v době, kdy ještě trocha toho volného času byla, že se o rozjetí něčeho takového pokusím já. Podařilo se mi sehnat dalšího nadšence Rankira a v provizorní grafické úpravě jsme spustili první verzi Comics serveru.

Uplynulo pár týdnů a bylo jasné, že ve stávajícím vzhledu stránek není možné dále fungovat. Náš grafik Upír, mimochodem také velký fanoušek comicsu, byl však v té době enormně zatížen a tak mu vývoj nové verze pár týdnů trval. Ve chvíli kdy byla hotova se však okamžitě zasadila do nového designu, napumpovala do redakčního systému Genesis 2, který jsme začali využívat a okamžitě se spustila. Spuštění pak doprovázelo zveřejnění starších článků a psaní těch nových, z času mého i Rankirova však pracovní povinnosti ukusovaly nemalý podíl a při více než dvanáctihodinové pracovní době neměl ani jeden z nás tolik volna, aby se mohl věnovat psaní nových článků. Proto byl koncem loňského roku Comics server uzavřen a přemýšlelo se, co bude dál.

Jak už vyplývá z tohoto článku, víme, kam se bude ubírat další budoucnost Comics serveru. Nebude z něj magazín, ale comicsový portál se seznamem comicsových stránek z celého světa. Ty budou přehledně řazeny do kategorií, v nichž se budete moci orientovat i vy. Součástí portálu pak zůstane stále fungující Bazar a také tématická diskusní fóra věnující se aktuálním problémům české i světové comicsové scény. Zachován zůstane také freehosting comicsových projektů na doménách *.comics.cz a předpokládá se další rozšiřování portálu v závislosti na čase a na množství lidí, kteří budou ochotni spolupracovat. V neposlední řadě pak na Comics serveru najdete odkazy na aktuální a zajímavé články z českých comicsových magazínů.

Věřím, že nová podoba Comics serveru, na níž v současné době spolupracuje také redakce COMX.cz (díky hoši), bude konečně fungovat ke spokojenosti všech jeho návštěvníků a že se stane tou opravdickou bránou internetového uživatele do světa comicsu. A pokud máte nějaké dotazy či návrhy, co všechno by se dalo do comicsového portálu zabudovat, neváhejte a napište nám je do diskusního fóra pod článkem.

Autor: Zdeněk Polách
Tento článek byl publikován 6.1.2001 - další články od tohoto autora

Vaše připomínky a návrhy k podobě Comics serveru

     


Doporučujeme
Nejživější diskuse
Vaše připomínky a návrhy k podobě Comics serveru
22.2.2011, 10:35

Prozraďte, jaký je váš oblíbený comics a proč?
11.2.2009, 11:44

Comicsová scéna v Čechách a na Slovensku
27.1.2009, 18:22

Diskuse pro všechny (i budoucí) comicsové scénáristy
30.8.2006, 9:37

Evropský comics vs. Angloamerický comics
30.8.2006, 9:36