Recenze Články
Comicsový katalog
Recenze
Články
 

Autor: Adéla Bartlová

Datum vydání: 30.10.2002, rubrika: ČLÁNKY
Kreslíme comics 6.
Dnešní téma tedy konečně začne smrdět comicsem a slávou, byť zatím omezenou jen na rodinu, kamarádů a další osoby, které jste ochotni vpustit k sobě do pokoje - připravte si pero a barvičky, nakreslíme si něco na zeď.

Datum vydání: 9.9.2002, rubrika: ČLÁNKY
Kreslíme comics 5.
Od posledního už nám uplynulo trochu víc času, než by bylo vhodné, to víte - léto, prázdniny... No, ale už je skoro po nich (aspoň pro nás, co nechodíme na základku nebo na střední, jestli chcete čtyřměsíční prázdniny, děti, musíte se pořádně učit!), takže jsem se konečně posadila k počítači, abych napsala něco o superhrdinech.

Datum vydání: 12.8.2002, rubrika: ČLÁNKY
Kreslíme comics 4.
Pokud jste četli minulý díl, zřejmě si vzpomenete, že na jeho konci jsem říkala něco jako že bychom se dnes mohli věnovat způsobům, jakými se na základě klasické lidské postavy kreslí superhrdinové a mutanti. Ovšem nakonec jsem se rozhodla tento díl přeřadit až na příště a místo toho napsat něco málo o kreslení lidských hlav a obličejů.

Datum vydání: 15.7.2002, rubrika: ČLÁNKY
Kreslíme comics 3.
Kdo minule poslechl a pilně kreslil, má už jistě něco natrénováno a vy, co jste byli líní šáhnout na tužku, se rychle vzpamatujte, protože náskok pracovitých včeliček bude stoupat. Samozřejmě nepředpokládám, že by se snad i ta nejpilnější pruhovaná potvora naučila za čtrnáct dní bravurně mrskat na papír propracované postavy, ale nedá se nic dělat, je čas na další díl.

Datum vydání: 26.6.2002, rubrika: ČLÁNKY
Kreslíme comics 2.
Předpokládám, že jste si už sehnali kus papíru a tužku - takže se jí chopte a nakreslete člověka. Jak to dopadlo? Děsně? To nic :) Zkuste to ještě jednou a podle obrázku (nebo podle modelu, co máte radši).

Datum vydání: 7.6.2002, rubrika: ČLÁNKY
Kreslíme comicsy 1
Vítám všechny, kdo comics nejen čtou a zbožňují, ale i tvoří, u prvního dílu fungl nového seriálu určeného právě jim. Postupně si probereme všechny základní i pár pokročilejších věcí ohledně kreslení, dostaneme se k letteringu a počítačovému kolorování a předpokládám, že by ze mě (nebo některého participanta) mohlo vypadnout i něco o psaní scénáře, o literatuře pro výtvarníky, o manga stylu, o tom, co je k nalezení na internetu a další drobnosti. Budete-li mít nějaké další nápady na témata, která by se mohla v seriálu objevit, napište mi je a uvidíme.

Doporučujeme
Nejživější diskuse
Vaše připomínky a návrhy k podobě Comics serveru
22.2.2011, 10:35

Prozraďte, jaký je váš oblíbený comics a proč?
11.2.2009, 11:44

Comicsová scéna v Čechách a na Slovensku
27.1.2009, 18:22

Diskuse pro všechny (i budoucí) comicsové scénáristy
30.8.2006, 9:37

Evropský comics vs. Angloamerický comics
30.8.2006, 9:36