Recenze Články
Comicsový katalog
Recenze
Články
 

Asterix v Hispánii

K mojí převeliké radosti se konečně Egmont rozhoupal a začal opět vydávat Asterixe. Po několikaměsíční odmlce se tedy může znovu setkávat (snad i pravidelně) s galským hrdinou a jeho přáteli. Tentokrát jde o díl s číslem 18 nazvaný Asterix v Hispánii.

Římské jednotky v čele s Caesarem jsou na postupu a právě si podmanili Hispánii (Španělsko?), tedy skoro celou Hispánii až na jednu malou vesničku, jejíž náčelník se omdítá podrobit římské expanzi. Caesar vymyslí drobnou lest, usnese jeho syna Zmasabujona y Krutona (fajn jméno - jako všechna, musím uznat že v překladu je Egmont narozdíl od filmové verze nedostižný) a rozhodne se odeslat ho do Galie. Ale co čert nechtěl, jednotka legionářů cestou narazí na Asterixe s Obelixem, ti samozřejmě nepohrdnou příležitostí pořádně se poprat a malého klučinu osvobodí. Jenže netuší koho že to vzali pod svá křídla.

Ten špunt je neskutečný, už legionářům cestou prováděl jednu lumpárnu zadruhou a tak byli římané jen rádi že od něj mají pokoj. Do jeho záchrany se tedy nijak nehrnou a naopak využijí galskou starostlivost. Ve chvíli nejtěžší se naši hrdinové rozhodnou vrátit caparta zpět tatínkovi. Popisovat jednotlivé příhody nemá smysl, prostě dostanete očekávané a to naprostou klasiku, bitky, kouzelný lektvar, římany, Obelixe, Idefixe a vůbec všechny známé postavičky. To vše z dílny pánů Goscinnyho a Uderza, tedy týmu nadevše povolaného. Jelikož jsem Asterixův fanda a na jeho comicsech jsem vyrůstal už za dob Sedmičky pionýrů, nechtějte po mě kritiku, snad jen lettering by se mohl trochu zlepšit, některé bubliny vypadají "nepěkně" a občas je text špatně "usazen".

Zároveň s vydáváním pokračování, Egmont dokončuje reedici starších, již vyprodaných dílů (díky, díky, díky pár jsem jich minul). Co víc si přát?

Autoři: Scénář: René Goscinny - Kresba: Albert Uderzo
Vydal: Egmont ČR v roce 2000

Autor: Luboš Vlk
Tento článek byl publikován 5.4.2002 - další články od tohoto autora


Doporučujeme
Nejživější diskuse
Vaše připomínky a návrhy k podobě Comics serveru
22.2.2011, 10:35

Prozraďte, jaký je váš oblíbený comics a proč?
11.2.2009, 11:44

Comicsová scéna v Čechách a na Slovensku
27.1.2009, 18:22

Diskuse pro všechny (i budoucí) comicsové scénáristy
30.8.2006, 9:37

Evropský comics vs. Angloamerický comics
30.8.2006, 9:36