Recenze Články
Comicsový katalog
Recenze
Články
 

Body Bag - Father's Day

Body BagJeště dříve, než započnu recenzi na toto bohulibé dílko, nazývající se BODY BAGS mám pro Vás několik rad, které jsem již v průběhu svého mladého života stačil posbírat. Jsou to rady dědící se z generace na generaci a já bych se teď o ně rád podělil s Vámi. Osobně si myslím, že některé z nich budete jistě znát, protože se o ně s Vámi podělili vaši rodiče a nebo jste na ně přišli sami (snad kromě rady poslední).
Rada č.1 - Nikdy neplivejte proti větru!
Rada č.2 - Nikdy nečůrejte proti větru!
Rada č.3 - Nikdy se nad nikoho nepovyšujte!
Rada č.4 - Nikdy se před nikým neponižujte!
A teď přichází má rada poslední a asi nejdůležitější tzn. Rada č.5 - Pokud se rozhodneš někoho zabít, ujisti se potom, že je opravdu mrtvý! Ptáte se proč ? Nooo, mohlo by se Vám to nepěkně vymstít, asi tak jako týpkům z comicbooku BOBY BAGS.

Mack Delgado a Iran "POPS" Sekula jsou docela obyčejní chlápci, kteří dělají neobyčejnou práci. Jsou totiž, stejně jako T.Monaghan, J.Estacado nebo morová epidemie lovci lidí nebo chcete-li bodybaggeři. Bodybagging ( to je vlastně taková roztomilá slovní hříčka - volně, ale opravdu volně by se to dalo přeložit jako plnění pytlů - vaků - na mrtvoly pozn. překl. ) je taková tvrdší odnož lovců lidí, kteří se nezabývají tím, jestli je někdo hledaný " živý nebo mrtvý " - oni ho totiž většinou přivezou připraveného na projížďku resykem ( tzn. mrtvého ). Že se Vám jejich práce nezamlouvá !? No, " ten dělá to a ten zas tohle ...." jak by řekl J.Werich. Koneckonců ono jim v jejich stavu ani nic jiného nezbývá.

Takže abych Vám je trochu přiblížil ne ?

Mack Delgado - dvoumetrový obr s tělem kulturisty a obličejem, jehož popis dokonale vystihuje hned druhá věta tohoto booku. " Zatraceně ty jsi ale hnusnej ! Někteří lidé potřebují spánek k tomu aby zkrásněli - tvoje držka by ale potřebovala koma!"

Body BagNevím jestli je to zrovna kvůli tomu, ale Mack vychází " na lov " zásadně v masce rozesmátého žlutého xichtu ( určitě všichni známe smajlíka :-)) a proto je ve svém okolí znám jako CLOWNFACE. Clownface má jednu zvláštnost - kromě toho, že má obličej jako my ostatní prdel :-) - v boji nepoužívá střelné zbraně, ale dva obrovské nože. Jako jediný na světě dokáže vrhnout nůž tak, že při dopadu působí jako granát. Sami uznejte, že pokud umíte tohle, tak žádnou jinou zbraň nepotřebujete. (Pamatujete si ještě na radu č.5 ? Ano ?! pak si tedy připočtěte 1 bod)

To Iran "POPS" Sekula preferuje střelné zbraně. Nejraději ze všech má pušku "snajprovku", se kterou ještě neminul. Sekula sice není tak hnusnej jako Clownface a nemá žádné speciální schopnosti co se týká zbraní, ale zato má nádor na mozku ( i když nejsem si jistej, jestli je to zrovna nějaká výhra ). Nádor se dá sice operovat ,ale na zákrok nejsou peníze a tak se Sekula, žijící už na přesčas, musí spokojit se speciální čepicí, kterou má přišroubovanou k lebce. Ano, slyšíte dobře, přišroubovanou - jinak by mu asi praskla hlava.

Takže to jsme si představili dynamické duo zabijáků těch dob@#$%@##$#. Sakra, sypu si popel na hlavu ! Zpět ! Málem bych zapomněl na rozjívenou 14ti letou pubertačku slyšící na jméno PANDA. Celým jménem Panda Carmen Maria Delgado. Panda si na návštěvu svého otce, kterého neviděla 10 let, nemohla vybrat lepší dobu. Ještě rozehřátá z letadla, kde seřezala nějakýho floutka (později se ukáže, že je to syn chlápka co se kamarádíčkuje s mafií) si okamžitě, naskočí do rozjetého vlaku akce, kterou rozjel Clownface a Pops. A co je nejhorší, shlédla se, k nelibosti svého otce,v jeho profesi a hodlá začít kariéru jako bodybagger. (Pamatujete si ještě na radu č.5 ? Ano ?! pak si tedy připočtěte 1 bod)

To jsme si tedy představili dynamické trio zabijáků (těch dobrých) a je na čase představit si ty na druhé straně barikády tzn. záporáky, zlosyny či vejškrabky - jak kdo chce.

Body BagCISCO - je šéf konkurenční bandy lovců lidí a jak už to tak na světě chodí, město může udělovat oficiální zakázky pouze jedné organizaci. Cisco, kromě toho že vypadá jako kříženec panenky Barbie, mrože a transsexuála Boba odvedle, je neskutečně vychytralý a rozhodne se, že konkurenci zničí. Vyšle jednoho ze svých lidí, Januse Lizarda (to je fešák, ale jen do té doby, než si ho podá Clownface a uřízne mu nos. Pak ho ještě srazí auto,no ale to bych už předbíhal) aby nastražil na Clownface a Popse nálož v jejich kancelářích. (Pamatujete si ještě na radu č.5 ? Ano ?! pak si tedy připočtěte 1 bod). Dojde k výbuchu, ale v troskách místo nich umírá Popsova snoubenka. Clownface a Pops se rozhodnou pomstít.

Mezitím, policie vyšetřující výbuch přichází na stopu Ciscovi a jeho kumpánům. Ten aby se zbavil podezření (špatná pověst kazí obchody) nabízí Clownfaceovi, skrz robotického zabijáka ANGUSe, zakázku na businessmana Scorseseho, který má obchody s mafií a začíná zlobit. Mají zabít jeho manželku, aby se "uklidnil". Zakázku bohužel ( nebo bohudík ?) nesplní, protože Pops poprvé ve svém životě mine. Následuje potyčka s VLKOPAVOUKY (speciální jednotka cyborgů), které na ně Scorsese pošle. Při této potyčce ............................. zbytek si už přečtěte sami. Prozradil jsem už myslím dost. (Pamatujete si ještě na radu č.5 ? Ano ?! pak si tedy připočtěte 1 bod.)

Jediné co Vám ještě prozradím je to, že autorem kresby a scénáře je JASON PEARSON. Tenhle člověk se vynořil neznámo odkud, zplodil tenhle nářez a zase zaplul. Nic nového ani starého jsem od něj nikde nenašel. Jedno se mu však musí nechat - odvedl sakra dobrou práci. Celý BODYBAGS je vykreslený takovým fajn comixovým stylem, všude plno hlášek, narážek a skrytých forků (pokud se budete dobře dívat, najde tu HELLBOYe, MIHO, GAIL a DWIGHTa ze SIN CITY). Tohle všechno vemte, přidejte porci dobře odměřené brutality (krvavé hody jako v Bodycountu se nekonají - což je škoda, mlask!), skvělé akční scény a promíchejte (netřepejte). Dostanete BODY BAGS - comix, který není určen pro Vaše fotry. Podávejte chlazené a pijte plnými doušky ! Určitě si dáte repete!

NA ZDRAVÍ !!!

Scénář a kresba: Jason Pearson
Vydalo vydavatelství Dark Horse Comics v roce 1999

Autor: David Lottmann
Tento článek byl publikován 11.7.2002 - další články od tohoto autora


Doporučujeme
Nejživější diskuse
Vaše připomínky a návrhy k podobě Comics serveru
22.2.2011, 10:35

Prozraďte, jaký je váš oblíbený comics a proč?
11.2.2009, 11:44

Comicsová scéna v Čechách a na Slovensku
27.1.2009, 18:22

Diskuse pro všechny (i budoucí) comicsové scénáristy
30.8.2006, 9:37

Evropský comics vs. Angloamerický comics
30.8.2006, 9:36